KONFERENCJA „KSIĄŻKA I DZIECKO – KONTAKTY Z KSIĄŻKĄ JAKO ELEMENT ROZWOJU MÓZGU"

Dodano:04-12-2019
Kategorie:Aktualności

3 grudnia 2019 redaktorka naszego wydawnictwa wzięła udział w konferencji „KSIĄŻKA I DZIECKO – KONTAKTY Z KSIĄŻKĄ JAKO ELEMENT ROZWOJU MÓZGU” organizowanej przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

Konferencja była skierowana do nauczycieli przedszkoli i początkowych klas szkoły podstawowej, bibliotekarzy i rodziców. Gospodarzem wydarzenia był Wydział Pedagogiczno–Artystyczny UAM w Kaliszu.

Prelekcje dotyczyły zagadnień neurobiologii i neurodydaktyki (dr Elżbieta Steczek-Czerniawska), wczesnej alfabetyzacji dziecka (dr Agata Walczak-Niewiadomska), wpływu aktywności fizycznej na pracę mózgu (Monika Baran), metod nauki przyjaznych rozwojowi mózgu (Róża Pomiecińska), aktualnych projektów z książką dla dzieci prowadzonych przez Książnicę Pedagogiczną (Aldona Zimna), tematyki „Książka, dziecko, mózg” na łamach prasy (Henryka Karolewska), a także możliwości wykorzystania sztuki origami w stymulacji rozwoju mózgu (Beata Górecka-Pęder) – po konferencji można było wziąć udział w warsztatach „Origami dla każdego” lub „Kreatywność jest wśród nas”.

Na zakończenie konferencji przedstawicielka Wydawnictwa MARTEL, Izabela Fietkiewicz-Paszek, zaprezentowała przykłady książek dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji spełniających kryteria wskazane przez prelegentów.

Podkreśliła, że jako wydawnictwo wychodzimy naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata, reagujemy na zróżnicowane potrzeby odbiorców, obserwujemy rynek wydawniczy, wsłuchujemy się w opinie czytelników. Jako przykład takiej filozofii podała otwarcie się na potrzebę edukacji proekologicznej, wprowadzanie serii książek-pomocy dydaktycznych, pozycji skierowanych do dzieci ze szczególnymi wymaganiami edukacyjnymi, serii książeczek wspierających umiejętności przedczytelnicze i ciekawość poznawczą, kontrastowych książek stymulujących koordynację ruchowo-wzrokową etc.

Podkreśliła także, że dzięki wsłuchiwaniu się w uwagi i sugestie odbiorców i fachowców wydawnictwo realizuje projekty książek zgodnie z konkretnymi potrzebami.

Dziękujemy Organizatorom za możliwość wystąpienia w tak szacownym gronie ekspertów, fachowców i jednocześnie praktyków.
Strona organizatora: https://www.kp.kalisz.pl/

UAM_3
UAM_3 (1)
uam
UAM2
UAM3

UAM_3 (2)

Bestseller

9788365944870
160.00PLN
Nowość

9788366330429
9.99PLN
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?