9788365807700 Kuchenne Inspiracje - Dekoracje potraw i stołów - Siostra Maria
9788365807700 Kuchenne Inspiracje - Dekoracje potraw i stołów - Siostra Maria
Kuchenne Inspiracje - Dekoracje potraw i stołów - Siostra Maria
Dekoracje potraw i stołów Siostry Marii to książka, w której znajduje się wiele pomysłów na efektowne przygotowanie stołu zarówno na dzień powszedni, jak i niedzielny obiad, a także na święta lub inne uroczyste okazje. Nasza książka to wspaniały prezent dla wszystkich miłośników pięknie nakrytych stołów i elegancko podanych potraw!
Wiele rodzinnych uroczystości i świąt kościelnych, jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, obchodzonych jest w naszej kulturze bardzo uroczyście i dostarczają nam wielu niezapomnianych przeżyć. Warto jednak dodatkowo podkreślić ich wyjątkowość przez odświętne przybranie stołu, przy którym będziemy zasiadać wspólnie z rodziną. O ile piękniej będą prezentowały się ciekawe udekorowane mięsa, ryby, sałatki czy ciasta w towarzystwie odpowiednio nakrytego i przystrojonego stołu. Dekorowanie wcale nie jest trudne! Wystarczą nam do tego dostępne w każdym domu przedmioty i para rąk. Większość ozdób przygotujemy w bardzo krótkim czasie. Warto także pomyśleć o ciekawym ułożeniu serwetek - to również nic skomplikowanego. 
Książkę podzielono na trzy rozdziały: pierwszy dotyczy przygotowania uroczystych nakryć stołu i układania serwetek, drugi - ozdabiania stołu na konkretne okazje, a trzeci - kolorowego przybierania potraw. Każda z dekoracji została dokładnie opisana i opatrzona pięknym zdjęciem.

Wykonanie kieszonki na sztućce
- dużą wykrochmaloną serwetkę złożyć na pół (rys.1) i jeszcze raz na pół (rys.2) - powstanie mniejszy kwadrat. 
- ułożyć serwetkę tak, by luźne rogi znajdowały się w górnym prawym rogu. Pierwszą warstwę serwetki zrolować ukośnie do połowy serwetki. Rulonik zagiąć lub zaprasować (rys.3).
- zrolować w ten sam sposób jeszcze dwie warstwy serwetki, pamiętając, aby ruloniki sąsiadowały ze sobą - od pierwszego najniżej do trzeciego najwyżej w stosunku do podstawy (rys.4). 
- ostrożnie odwrócić serwetkę na drugą stronę i podzielić ją wzdłuż podstawy na trzy części. Skrajne części zagiąć do środka: jedną w prawo, a drugą w lewo tak, by zachodziły na siebie (rys.5).
-odwrócić serwetkę na drugą stronę i kieszonka gotowa (rys.6).

serwetka

Podobne do

Kupujący ten produkt kupili także:

e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?