9788365807601 Kuchenne Inspiracje - Mięsa - Siostra Maria
W książce ‚‚Siostra Maria - Kuchenne Inspiracje - Mięsa’’ znajdziesz znakomite przepisy na najpopularniejsze dania z drobiu, wołowiny i wieprzowiny. Idealne na powszedni lub niedzielny obiad, spotkanie w gronie rodziny oraz uroczyste przyjęcie.
,,Wszystko, co się rusza i żyje", niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko" - rzekł Bóg do Noego i jego synów w dzień opuszczenia arki, błogosławiąc spożywane przez ludzi wszelkich płodów ziemi: roślin oraz mięsa zwierząt darowanych człowiekowi przez Stwórcę. Choć Kościół Katolicki nakazuje nam wstrzemięźliwość od spożywania mięsa we wszystkie piątki roku, Środę Popielcową oraz Wigilię Bożego Narodzenia, to w pozostałe dni pokarmy mięsne stanowią dla nas ważny element posiłków. Trudno wyobrazić sobie niedzielny obiad albo inną rodzinną uroczystość bez tradycyjnych kotletów schabowych, sznycli, klopsików, pieczonych kurcząt, aromatycznych rolad czy pieczeni.
W książce zostały zebrane najpopularniejsze polskie przepisy na dania z drobiu, wołowiny, wieprzowiny i dziczyzny. Niech przygotowane według nich potrawy pomogą nam cieszyć się towarzystwem bliskich i smakiem dobrego posiłku.

Boczek pieczony w miodzie
Składniki:
- 1 kg. chudego surowego boczku,
Marynata
- 1 łyżka miodu,
- 4 ząbki czosnku,
- 1/2 łyżeczki cynamonu, 
- szczypta mielonych goździków,
- 1 łyżka sosu sojowego,
- 1 łyżka vegety,
- 2 łyżki wody.
Przyrządzenie, wykonanie boczku pieczonego w miodzie
Boczek ponacinać w kratkę. Przyrządzić marynatę z sosu sojowego, miodu, wody, przeciśniętego przez praskę czosnku, vegety, goździków i cynamonu, natrzeć nią mięso. Zawinąć w folię aluminiową, wstawić na noc do lodówki.
Mięso przełożyć do formy żaroodpornej, podlać kilkoma łyżkami wody. Wstawić na 20 minut do piekarnika nagrzanego do 250 stopni, po czym zmniejszyć temperaturę do 180 stopni i piec jeszcze 50 minut.
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?