KolorowankiŹródło: Kanał NekropolisQueen
Zmień widok widok1widok2

W ofercie Wydawnictwa MARTEL znajdziecie bardzo szeroki wybór kolorowanek. Tematyka jest wyjątkowa, takiej nie spotkacie na rynku, mamy nie tylko dinozaury, księżniczki czy kwiaty ale też pojazdy wojskowe, maszyny rolnicze, instrumenty muzyczne i piratów.
Kolorowanki to jedne z pierwszych książeczek, po jakie sięgają najmłodsi. Kolorując, maluch rozwija małą motorykę, co w przyszłościułatwia mu naukę pisania. W naszej ofercie posiadamy książeczki dostosowane do kolejnych etapów rozwoju dziecka. Dbamy o ilość szczegółów, grubość linii oraz różnorodność tematyczną, by rodzic miał pewność, że dziecko nie tylko dobrze się bawi, ale też efektywnie wykorzystuje czas.
Co jest wyjątkowe w publikacjach Wydawnictwa MARTEL? Druk jest bardzo wyraźny, mocna kreska pomaga młodemu rysownikowi kontrolować kredkę w dłoni. Duże i bardzo wyraźne kształty ułatwiają działania artystyczne.
Co więc jest szczególnego w kolorowankach naszego wydawnictwa? Jakie argumenty przemawiają na korzyść? Co daje maluchom kolorowanie? zanim rodzic czy opiekun powie, ze nie warto tracić na to czasu, warto to przemyśleć. Wymieńmy choćby kilka, szczególnie docenianych przez naszych Klientów:
1. Dzięki kolorowankom Wydawnictwa MARTEL dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę w dłoni; w jaki sposób koordynować ruchy palców i dłoni, aby nie przekraczać linii. Ćwiczenie motoryki ma ogromny wpływ na późniejszą naukę pisania. Wkraczający w świat szkolny uczeń nie musi już przyswajać podstawowych zasad, pewne czynności są już zautomatyzowane.
2. Kolorowanki Wydawnictwa MARTEL są opracowane w taki sposób, by skupiały uwagę małych rysowników. Wszyscy wiemy, że właśnie ze skupieniem uwagi dzieci mają duży problem. W naszych kolorowankach angażują się w jedną czynność, ćwicząc jednocześnie wytrwałość – tak potrzebną w późniejszej edukacji.
3. Nasze kolorowanki pomagają kształtować wyobraźnię i kreatywność. Część obrazów, tworzonych przez dziecko, zależy tylko i wyłącznie od niego. Smyk może ćwiczyć swoją wyobraźnię, dla zabawy kolorując np. niebieskie rośliny. Później, w ramach ćwiczeń, możemy porozmawiać z nim o tym, jakby to było, gdyby rośliny były niebieskie. 

A co jeśli…dziecko nie chce kolorować?
Gdy maluch wyraźnie odmawia kolorowania, rodzice mają prosty wybór – albo zrezygnować z tej aktywności (czego nie polecamy) albo szukać przyczyn tego protestu. Te przyczyny są często naprawdę łatwe do zidentyfikowania. Spróbuj przekonać dziecko do kolorowania pamiętając o: Kredkach dobrej jakości. Niektóre szybko się łamią, co frustruje i zniechęca malca do kolorowania. Inne z kolei mają blade kolory i wymagają dużego nacisku, co jest dla dziecka męczące. Wybierzmy kredki odporne na złamania i o żywych barwach. I powiedz oraz pokaż dziecku, że teraz będzie łatwiej. Odpowiednich obrazkach. To, że dziecko nie chce pokolorować kwiatka nie oznacza, że odmówi, gdy dostanie kolorowankę z innym obrazkiem. Pozwól dziecku wybierać, co chce kolorować. Trzeba znaleźć w bogatej ofercie takie książeczki, których tematyka wciągnie małego artystę. Tworzeniu galerii dzieł. Poświęć jedną ścianę dziecięcego pokoju albo drzwi lodówki i wieszaj na niej dzieła swojej pociechy. Warto chwalić malucha w obecności rodziny lub gości i prezentować jego dzieła. Pozytywna motywacja potrafi zdziałać cuda. Jeśli jednak i to nie działa i kolorowanki nadal leżą na półce a kredki w pudełku – po prostu poczekaj. Nie naciskaj i nie zmuszaj, ale schowaj kolorowanki na kilka tygodni. Przez ten czas zaproponuj malowanie i rysowanie kredą, a po dwóch lub trzech miesiącach spróbuj znowu zachęcić dziecko.

Filtry
Załączona płyta CD
Rodzaj okładki
Seria
4PLN 300PLN
BestsellerPromocja

9788362233533
19.99PLN 15.99PLN
Bestseller

9788365944719
5.99PLN
NowośćBestseller

9788366330030
9.99PLN
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?