9788365222701 Siostra Maria - Domowa Apteka
ISBN:978-83-65222-70-1
Ilość stron:336
Oprawa:Twarda
Format:145 x 200 mm
Udostępnij:
Domowa apteka Siostry Marii to książka inna, niż wszystkie. Zawiera wiele sprawdzonych sposobów na łagodzenie i leczenie różnych dolegliwości i chorób, a także szereg porad kosmetycznych. Wszystkie przepisy zawierają tylko naturalne składniki i wykorzystują leczniczą moc ziół, warzyw i owoców. To prawdziwa skarbnica wiedzy o leczeniu naturalnymi sposobami, przekazywana z pokolenia na pokolenie.
--------------
Domowa apteka to nic innego jak wykorzystanie naturalnych, leczniczych właściwości owoców, warzyw, ziół i przypraw. Na co dzień nie uświadamiamy sobie, jak ogromna moc w nich drzemie i jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu. Są kopalnią witamin, pierwiastków mineralnych i wielu innych cennych substancji, bez których nasz organizm nie mógłby funkcjonować. Nie tylko utrzymują nas w dobrej kondycji, ale potrafią leczyć wiele różnych dolegliwości i chorób, a także chronić przed chorobami, nawet przed nowotworami. Wystarczy tylko po nie sięgnąć. 
W książce zamieszczone zostały opisy najwartościowszych i najcenniejszych dla naszego organizmu, owoców, warzyw i ziół. Przy każdym opisie autorka zamieściła też przepis, wykorzystujący leczniczą moc danego owocu, warzywa czy zioła. Ponadto przedstawionych zostało 370 sprawdzonych przepisów na różnego rodzaju dolegliwości i choroby, które zbierane były latami. Autorka zamieściła też trochę porad kosmetycznych i receptur na domowe mydełka, maści, kremy, mleczka, toniki i płukanki do włosów, które zostaną docenione szczególnie przez panie. 
Autorka zachęca wszystkich do czerpania z darów natury, które mamy w zasięgu ręki, bo ich zdrowotna moc jest nie do przecenienia.

Okład z majeranku na bóle mięśni
Składniki:
- 1 łyżka suszonego majeranku,
- 1 łyżka dowolnego miodu.
Przygotowanie, wykonanie okładu z majeranku na bóle mięśni
W rondelku lekko podgrzać miód, by był ciepły, ale nie gorący, i wymieszać z majerankiem. Gotową mieszanką posmarować bolący mięsień, przykryć bawełnianą lub lnianą ściereczką i owinąć, np. bandażem, by okład się nie zsunął. Okład trzymać około 30 minut. 

Olejek z rozmarynu na bóle mięśni
Składniki
- 200g świeżych liści rozmarynu,
- olej lub oliwka z oliwek.
Przygotowanie, wykonanie olejku z rozmarynu na bóle mięśni
Liście rozmarynu ciasno ułożyć w słoiku i zalać oliwą. Słoik zakręcić i postawić na miesiąc na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Codziennie potrząsać słoikiem. Po miesiącu przecedzić roztwór przez gazę lub gęste sitko. Oliwę dobrze wycisnąć z liści. Przecedzoną oliwę zlać do buteleczki lub słoiczka z ciemnego szkła. Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Nacierać oliwą obolałe miejsca.

Olejek z dziurawca na bóle mięśni
Składniki:
-200g świeżych kwiatów dziurawca,
- olej lub oliwa z oliwek.
Przygotowanie, wykonanie olejku z dziurawca na bóle mięśni
Kwiaty dziurawca ciasno ułożyć w słoiku i zalać oliwą. Słoik zakręcić i postawić na miesiąc na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Codziennie potrząsać słoikiem. Po miesiącu przecedzić roztwór przez gazę lub gęste sito. Oliwę dobrze wycisnąć z kwiatów. Przecedzoną oliwę zlać do buteleczki lub słoiczka z ciemnego szkła. Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Nacierać oliwą obolałe mięśnie. 

Maść z nagietka na bóle mięśni
- garść świeżych płatków nagietka lekarskiego,
- olej lub oliwa,
- 1 cm3 naturalnego wosku pszczelego,
- mały ciemny słoiczek. 
Przygotowanie, wykonanie maści z nagietka na bóle mięsni
Płatki nagietka włożyć do słoika i zalać oliwą. Słoik zakręcić i postawić na miesiąc na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Codziennie potrząsać słoikiem. Po miesiącu przecedzić roztwór przez gazę lub gęste sito. Oliwę dobrze wycisnąć z płatków. Przecedzoną oliwę wlać do garnuszka, dodać wosk i całość ogrzewać na wolnym ogniu, aż wosk się stopi. Ciepłą mieszaninę przelać do słoiczka, zakręcić i przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Maścią nacierać bolące mięśnie 2-3 razy dziennie.
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?