Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Powrót

Aktualności

23.03.2015

Gwiazdy czytają dla kaliskiej fundacji

Ponad 50 osób z pierwszych stron gazet m.in. były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, kardynał Stanisław Dziwisz i ludzie show biznesu, wzięło udział w nagraniu bajek napisanych przez kaliskiego rapera Krzysztofa Gorzkiego Gorzkiewicza. Tomik pt. „Anielskie bajki” ukaże się w połowie kwietnia w formie książki z płytami audio i wideo. Dochód ze sprzedaży zasili konto kaliskiej fundacji „Nowa Nadzieja” zajmującej się dziećmi autystycznymi.


W nagraniach, które odbyły się 18 i 19 marca w w warszawskich studiach Nagrywarka i Cafe Ole, udział wzięli m.in.: Natalia Siwiec, Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Nieśpielak, Kard. Stanisław Dziwisz, Adam “Nergal” Darski, Basia Kurdej Szatan, Cezary Żak, Edyta Herbuś, Weronika Książkiewicz, Karolina Szostak, Kasia Tusk, Łukasz Nowicki, Paweł Królikowski, Najlepszy Przekaz w Mieście, Dawid Ignaczak, Adrian Zalewski i wiele innych gwiazd, w tym również gwiazda niemieckiego kina, polskiego pochodzenia Richie Danielec. Oprócz nagrania bajki, zaprezentowano również kaliską markę odzieżową dla kobiet CocoGiovanna, której twarzą została Natalia Siwiec, a z której dochody wspierać będą diagnozę i terapię dzieci z autyzmem.


- Przede wszystkim nie chcemy powielać stereotypów, które ciążą na fundacjach czyli mówiąc kolokwialnie wyciągać dłoń po pieniądze za przysłowiowe “Bóg zapłać”. Chcemy, aby osoby nas wspierające dostawały coś w zamian, dlatego też staramy się wytwarzać własnymi siłami produkty, które pozwalają nam zarabiać pieniądze na realizację naszych celów - mówi prezes fundacji Pomaganie jest trendy Krzysztof Gorzkiewicz. - Dlatego też od roku prowadzimy działalność wydawniczą, za której sprawą wydaliśmy jakiś czas temu moją płytę z gościnnym udziałem 48 polskich gwiazd i 12 gwiazdami zza Oceanu, w tym rapera Snoop Dogg’a, a w tym roku przy wsparciu wydawnictwa Martel postanowiliśmy wydać napisane przeze mnie tomiki bajek, które w kwietniu z okazji Światowego Dnia Autyzmu trafią na półki drogerii Dayli w całej Polsce oraz prawdopodobnie dystrybuowane będą one również w dyskontach Biedronka.


Wydawcą bajek jest kaliskie wydawnictwo Martel.

Źródło: faktykaliskie.pl / MIK, fot. Jarosław Antkowiak

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij