Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Powrót

Aktualności

02.03.2015

Książka przyjacielem dziecka

Nasze wydawnictwo chętnie włącza się w akcję promowania czytelnictwa oraz książek. Dlatego wychodzimy z propozycją dla najmłodszych. Zachęcamy do organizowania w Waszych placówkach warsztatów czytelniczych.

Pierwsza taka akcja odbyła się w środę, 25 lutego 2015 roku w Przedszkolu Niepublicznym "Bursztynowy Zamek" w Kaliszu. Tego dnia odbyły się tam warsztaty czytelnicze "Książka przyjacielem dziecka". W czasie spotkania dzieci dowiedziały się gdzie i w jaki sposób powstają książki. Warsztaty poprowadziła Joanna Walczak z Wydawnictwa Martel. Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi dzieci na fakt, że to, z czym stykamy się codziennie i co wydaje się nam zwykłe w rzeczywistości jest niezwykłe. Spotkanie miało na celu promowanie wśród dzieci i ich opiekunów wartościowej literatury oraz wskazać opiekunom na możliwość pracy z dziećmi w oparciu o literaturę dziecięcą.

Dzieci miały również okazję posłuchać wybranych wierszy i bajek o pracy lekarza, czytanych przez doktora Mirosława Gabrysiaka, który opowiedział dzieciom o swoim zawodzie, który na co dzień wykonuje. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały niezbędne przybory lekarza. Przedszkolaki zaprezentowały także przygotowaną inscenizację pt. "Pan kotek był chory" oraz przygotowany wierszyk pt. "Warto czytać książki".

Dzieci wraz z opiekunami w planach mają także zwiedzenie naszego Wydawnictwa. Zapraszamy kolejne przedszkola i szkoły do współpracy.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij