9788365807700 Kuchenne Inspiracje - Dekoracje potraw i stołów - Siostra Maria
Dekoracje potraw i stołów, kolejna inspirująca książka z serii, to tym razem szczególny poradnik: zamiast przepisów kulinarnych otrzymujemy nieskomplikowane pomysły na efektowne przygotowanie stołu zarówno na dzień powszedni, jak i niedzielny obiad, a także na święta lub inne uroczyste okazje. Idealny prezent dla wszystkich miłośników pięknie nakrytych stołów i elegancko podanych potraw.
Uroczystości rodzinne i święta celebrujemy w sposób szczególny, warto więc dodatkowo podkreślić ich wyjątkowość dekorując stół. Ciekawie przyozdobione mięsa, ryby, sałatki czy ciasta podane na odpowiednio nakrytym i przystrojonym stole prezentują się o wiele atrakcyjniej. A dekorowanie wcale nie jest trudne – większość ozdób przygotujemy w krótkim czasie z dostępnych w każdym domu przedmiotów. Warto także pomyśleć o oryginalnym ułożeniu serwetek, to również nic skomplikowanego.
Książkę podzielono na trzy rozdziały: pierwszy dotyczy przygotowania uroczystych nakryć stołu i układania serwetek, drugi – ozdabiania stołu na konkretne okazje, a trzeci – kolorowego przybierania potraw. Dokładny opis każdej dekoracji został opatrzony pięknym zdjęciem.
-------
Kuchenne Inspiracje Siostry Marii to seria tematycznych poradników kulinarnych. Każdy tom zawiera ok. 50 receptur na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy. Przepisy siostry Marii nie wymagają specjalnych umiejętności, z pewnością znajdą wielu amatorów, a wszystkie dania można bez trudu przygotować w domowych warunkach z ogólnie dostępnych produktów. Dzięki dokładnym wskazówkom opatrzonym pięknymi zdjęciami uda się przyrządzić każdą potrawę!

Wykonanie kieszonki na sztućce
• Dużą wykrochmaloną serwetkę złożyć na pół (rys. 1) i jeszcze raz na pół (rys. 2) – powstanie mniejszy kwadrat.
• Ułożyć serwetkę tak, by luźne rogi znajdowały się w górnym prawym rogu. Pierwszą warstwę serwetki zrolować ukośnie do połowy serwetki. Rulonik zagiąć lub zaprasować (rys. 3).
• Zrolować w ten sam sposób jeszcze dwie warstwy serwetki, pamiętając, aby ruloniki sąsiadowały ze sobą – od pierwszego najniżej do trzeciego najwyżej w stosunku do podstawy (rys. 4).
• Ostrożnie odwrócić serwetkę na drugą stronę i podzielić ją wzdłuż podstawy na trzy części. Skrajne części zagiąć do środka: jedną w prawo, a drugą w lewo, tak by zachodziły na siebie (rys. 5).
• Odwrócić serwetkę na drugą stronę i kieszonka gotowa (rys. 6).

e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?