9788365807656 Kuchenne Inspiracje - Przepisy - Siostra Maria
,,Przepisy’’ to znakomite pomysły na typowo świąteczne dania i wypieki, tradycyjne potrawy na przyjęcia w rodzinnym gronie, okresy Adwentu, Wielkiego Postu oraz karnawału. Dzięki dokładnym opisom i wskazówkom wszystkie potrawy zawsze się udadzą.
W polskich domach wciąż przygotowuje się dania według dawnych receptur - zwłaszcza podczas dyktowanych porządkiem kalendarza liturgicznego okresów postu oraz świąt kościelnych. Staropolskie przysmaki zajmują główne miejsce na naszych stołach także podczas rozlicznych uroczystości rodzinnych: imienin, urodzin, rocznic, a także świętowanych w gronie najbliższych kolejnych wydarzeń związanych z Kościołem Katolickim: chrztów, Komunii Świętych i bierzmowań.
Cykliczna zmienność tradycyjnego polskiego jadłospisu przez całe wieki wyznaczana była również przez drugi istotny czynnik - sezonowość zbiorów i dostępność poszczególnych produktów. Choć dzisiaj możemy cieszyć się nimi właściwie przez cały rok, to jednak wciąż poddajemy się rytmowi pór roku, które oferują nam coraz to inne, świeże, wspaniałe składniki.
Przepisy z zasady nie należą do trudnych i ich przygotowania mogą podjąć się także początkujący kucharze - uśmiech na twarzach gości z pewnością wynagrodzi im kulinarne zmagania.

Świąteczne muffinki
Składniki:
- 1 jajko,
- 70g cukru,
- 5 łyżek oleju,
- 150ml maślanki,
- pół cytryny,
- 100ml soku pomarańczowego,
- 200g mąki,
- 2 łyżeczki skórki pomarańczowej,
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
- 1/2 łyżeczki sody,
- 1 szklanka dowolnych bakalii,
- sol.
Przyrządzenie, wykonanie świątecznych muffinków
Ubić jajko w misce, dodać cukier, olej, maślankę, sok z połówki cytryny i sok pomarańczowy. Do drugiej miski, przesiać mąkę, wymieszać ją z bakaliami, skórką pomarańczową, proszkiem do pieczenia, sodą i solą.
Dokładnie połączyć ze sobą obie masy, nałożyć do natłuszczonych metalowych foremek lub foremek papierowych. Piec w temperaturze 180 stopni przez 20 minut. Muffinki można polewać lukrem i dekorować w dowolny sposób. Dla uzyskania ciemnych babeczek dodać do sypkiej masy 2 łyżki kakao.
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?