Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Powrót

Aktualności

15.09.2015

MARTEL na 19. Targach Książki w Krakowie

W piątek 23.10 gościliśmy Michała Tomalę - aktora, który od 2003 roku występuje w serialu TVN'u "Na Wspólnej", w którym gra rolę Daniela Brzozowskiego, syna Barbary i Andrzeja.

Aktor zaangażowany był w wydanie książki NIEZWYKŁE BAJKI – Wyjątkowi są tuż obok! - Publikacja zawiera wspaniałe bajki mówiące o akceptacji dzieci niepełnosprawnych. W projekt organizowany przez Przedszkole „Słoneczna Szóstka” w Śremie zostały zaangażowane także inne gwiazdy, które udzieliły swojego głosu na płycie CD. Gwiazdy będą podpisywały książki dostępne na naszym stoisku. 

***

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbywały się w dniach 22-25 października 2015 r. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Wśród grona wystawców znalazły się: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru. W 2014 roku w imprezie uczestniczyło 696 wystawców (w tym kilkudziesięciu wydawców zagranicznych) i prawie 60 000 miłośników książek.

 

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza różnorodna i wielopłaszczyznowa

- oferta wydawnicza polskich i zagranicznych wydawnictw,
- warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej,
- spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych,
- konkursy, wystawy,
- formuła święta książki w całym Krakowie (spotkania, happeningi literackie, spektakle teatralne, koncerty odbywające się poza terenami targowymi).


Historia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zaczyna się w 1997 r. Przed pierwszą edycją optymiści twierdzili, że będzie dobrze, jak uda nam się nakłonić do udziału 70 wydawców. Pozyskaliśmy 140. Dziś jest ich ponad cztery razy więcej. A rosnąca z roku na rok liczba zwiedzających świadczy bardzo dobrze o kondycji polskiego czytelnictwa i pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe edycje Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

1997 liczba wystawców: 140, liczba zwiedzających: 4700

2001 liczba wystawców: 255, liczba zwiedzających: 16 800

2006 liczba wystawców: 409, liczba zwiedzających: 18 787

2011 liczba wystawców: 539, liczba zwiedzających: 35 000

2014 liczba wystawców: 696, liczba zwiedzających: 60 000

Jak będzie w tym roku? Zapraszamy

 

Żródło: www.targi.krakow.pl

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij