9788363546502 Siostra Maria - Dekoracje Stołów i Potraw
9788363546502 Siostra Maria - Dekoracje Stołów i Potraw
9788363546502 Siostra Maria - Dekoracje Stołów i Potraw
9788363546502 Siostra Maria - Dekoracje Stołów i Potraw
9788363546502 Siostra Maria - Dekoracje Stołów i Potraw
9788363546502 Siostra Maria - Dekoracje Stołów i Potraw
Dekoracje potraw i stołów, kolejna inspirująca książka z serii, to tym razem szczególny poradnik: zamiast przepisów kulinarnych otrzymujemy nieskomplikowane pomysły na efektowne przygotowanie stołu, zarówno na dzień powszedni, jak i niedzielny obiad, a także na święta lub inne uroczyste okazje. Idealny prezent dla wszystkich miłośników pięknie nakrytych stołów i elegancko podanych potraw.
Uroczystości rodzinne i święta celebrujemy w sposób szczególny, warto więc dodatkowo podkreślić ich wyjątkowość dekorując stół. Ciekawie przyozdobione mięsa, ryby, sałatki czy ciasta podane na odpowiednio nakrytym stole prezentują się o wiele atrakcyjniej. A dekorowanie wcale nie jest trudne, wystarczą nam do tego dostępne w każdym domu przedmioty i para rąk. Większość ozdób przygotujemy w krótkim czasie. Warto także pomyśleć o oryginalnym ułożeniu serwetek – to również nic skomplikowanego.
Książkę podzielono na trzy części. W pierwszej, Porządek na stole, poznamy podstawowe zasady doboru sztućców i talerzy do potraw, a ponadto wiele prostych i efektownych trików na eleganckie przybranie stołu, złożenie serwetek czy ekspozycje świeczek. Druga część poświęcona jest dekorowaniu stołu na konkretne okazje – od wigilii i Bożego Narodzenia przez Nowy Rok i karnawał po wesele. Trzecia część to kilkadziesiąt inspiracji na kolorowe przybrania i ozdoby potraw. Te propozycje także pogrupowano wg okazji – znajdziemy tu pomysły na wigilijną rybę po grecku, wielkanocne babki z lukrem, na dekoracje dań serwowanych z okazji uroczystości rodzinnych czy chrztu świętego. Osobny rozdział poświęcony jest przyjęciom dla dzieci, te wymagają od rodziców sporej inwencji i kreatywności, tym bardziej ucieszą ich proste rozwiązania: wesołe kanapki, ozdoby z lizaków czy tęczowy biszkopt!
Każda z dekoracji została dokładnie opisana i opatrzona pięknym zdjęciem.
-------
Książki kulinarne Siostry Marii to elegancko wydana seria bogato ilustrowanych tematycznych poradników. Każda część poświęcona jest innego rodzaju potrawom – mięsnym, jarskim, rybnym czy warzywnym, osobne tomy zawierają przepisy na dania z makaronem, ziemniakami czy potrawy z grilla.
Tak bogaty i różnorodny zestaw przepisów łączy to, że nie wymagają one specjalnych umiejętności kulinarnych, a większość dań można bez trudu przygotować w domowych warunkach z ogólnie dostępnych produktów. Dzięki dokładnym wskazówkom siostry Marii i dołączonym do nich pięknym zdjęciom bez trudu uda się przyrządzić każdą potrawę.
Kolejne części serii nie tylko tworzą kompendium wiedzy kulinarnej, ale układają się na kuchennej półce w ekskluzywną kolekcję – to gratka dla miłośników dobrej kuchni i dobrej książki!

Papierowe kule z kwiatów
Potrzebne będą:
• opakowanie kleju wikol,
• kilka okrągłych balonów,
• papier toaletowy, białe ręczniki papierowe lub serwetki,
• ok. 10 opakowań serwetek w wybranym kolorze (lub kilka opakowań bibuły),
• pistolet z klejem na gorąco,
• zszywacz,
• nożyczki.
Wykonanie kul z kwiatów
Nadmuchać balony, zawiązać końce. Papier toaletowy namoczyć w kleju (jeśli potrzeba – rozcieńczonym wodą), okleić balony kilkoma warstwami tak, by ogonki zostały na wierzchu. Zostawić do wyschnięcia na 2−3 dni. Złożyć kilka serwetek na 4 części, rozciąć. Każdą z powstałych „kupek” zszyć pośrodku zszywaczem. Powtórzyć to samo z resztą serwetek, po czym nożyczkami zaokrąglić brzegi wszystkich „kupek”. Rozchylić poszczególne warstwy spiętych serwetek tak, by powstały kwiaty. Przyklejać je ściśle obok siebie do papierowej kuli za pomocą kleju na gorąco. Gdy kule są już gotowe, ostrożnie przebić balony tak, by nie uszkodzić konstrukcji. Jeśli się uda, można spróbować usunąć balonowe resztki ze środka. Wolne miejsca pomiędzy kwiatami można uzupełnić np. zieloną bibułą, imitującą liście.

Podobne do

Kupujący ten produkt kupili także:

e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?