„Gaja w opałach" ponadczasowa opowieść o losie pszczół

Dodano:2020-03-11
Kategorie:Aktualności

Gaja w opałach to aktualna, a jednocześnie ponadczasowa opowieść o losie pszczół, jednym z najbardziej narażonych obecnie na wyginięcie gatunków owadów.

Gaja wraz z innymi pszczołami musi opuścić swoje siedlisko, ponieważ człowiek postępując lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie, nie segregując śmieci, doprowadził do dewastacji, a w dalszej konsekwencji do pożaru łąki.

Historia sympatycznej Gai niesie mocne proekologiczne przesłanie, pokazując młodym czytelnikom, że życie roślin i zwierząt w dużej mierze zależy od nas. W prosty i przystępny sposób uświadamia najmłodszym, że człowiek odpowiada za swoje otoczenie i że również od wielu jego decyzji zależy los świata.

Rymowana bajka Jakuba Tylmana, z pięknymi ilustracjami Daniela Włodarskiego, pomoże uwrażliwić na poważne problemy i zagrożenia współczesnego świata, odwołując się przy tym do naturalnej wrażliwości i empatii dziecka.

Nieprzypadkowo imię tytułowej bohaterki pochodzi od mitycznej Matki Ziemi – naukowcy przestrzegają, że to właśnie pszczoły mają decydujący wpływ na utrzymanie prawidłowej równowagi biologicznej w ekosystemach. Bez wielkiej przesady można więc uznać, że wymieranie pszczół to katastrofa dla całej naszej planety.

Gaja w opałach to nie tylko piękna bajka, ale i świetne wsparcie w proekologicznej edukacji naszych najmłodszych. Mądra i dostosowana do wieku odbiorcy edukacja jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą trwałej zmiany postaw społecznych, a o tym, że poszanowanie praw przyrody jest w naszych czasach priorytetem, nie musimy dziś już chyba nikogo przekonywać.

Gaja 653x210 now

9788366753709 Miś Foszek nie chce jeść warzyw9788366753709 Miś Foszek nie chce jeść warzyw NowośćBestseller

9788366753709
12.99PLN
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?