Opinie i podziękowania


   Po prostu… lubię kupować kolorowanki z Wydawnictwa MARTEL.  Obrazki i zadania są bardzo trafnie dopasowane do wieku dzieci (mam ich troje). Wśród propozycji można znaleźć coś dla pięciolatka, ale zainteresować też dwulatka. Dzieci pracują na tych książeczkach w  przedszkolu, do którego uczęszcza pierwszy syn – od nich je podpatrzyłam.  Czas spędzony na kolorowaniu i zgadywaniu to czas bardzo przyjemnego poznawania świata dla moich Maluchów, a ja z przyjemnością patrzę jak się rozwijają. Starszy syn koloruje a młodsi synowie wskazują  rozpoznawalne już dla nich kształty – motylki, ptaszki, kwiatki, różne zwierzaki.

Ewa Potępa, Bielsko-Biała

   Od kiedy zostałam mamą Helenki zwracam uwagę na literaturę dla maluchów. Oczywiste jest dla mnie to, że  książki w intelektualnym rozwoju dziecka nie da się zastąpić  niczym innym. W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie głowy dzieciaków są bombardowane milionami ogłupiających bodźców, książka jest ukojeniem, momentem wyciszenia i pobudzenia wyobraźni. Nam towarzyszy od początku. Często są to pozycje z Wydawnictwa Martel, które dba o dzieci. Dlaczego wybierałam "Martel" Czasem moją uwagę przykuły oryginalne wręcz magiczne ilustracje do tradycyjnych baśni braci Grimm. Innym razem zdecydował sentyment do  wszystkim dobrze znanych wierszy Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej i wielu innych, zebranych w ciekawej kompilacji  i opatrzonych wobarwnymi obrazkami.  Trafił nam się też zbiór pełnych humoru opowiadań o afrykańskich zwierzątkach, kieltóre nie tylko bawią ale również uczą tolerancji, akceptacji i szacunku. I wiele innych godnych polecenia. Poza tym.. co tu kryć? Cena jest zawsze atrakcyjna a oferta stale się powiększa. Polecam!

Marta Tomczyk-Groblica, Malanów

   Po raz pierwszy z Wydawnictwem MARTEL spotkałam się kilka lat temu. Dostałam w prezencie od mamy książkę „Piosenki naszego dzieciństwa”. Już na pierwszy rzut oka była dla mnie interesująca dzięki pięknym ilustracjom (jak z mojego dzieciństwa). Jestem muzykiem, dyrygentem, nauczycielem emisji głosu. Przez wiele lat pracowałam w wielu miejscach (szkołach podstawowych, szkołach muzycznych, szkołach alternatywnych oraz w Filharmonii Wrocławskiej). Obecnie współpracuje w wieloma placówkami, ale postanowiłam założyć swoją autorską mini Akademię Muzyki. Ze względu na specyfikę mojej pracy zdążyłam zapoznać się z wieloma wydawnictwami oraz podręcznikami muzyki, dlatego też zwracam uwagę na wszystkie aspekty. W książkach Wydawnictwa Martel są ciekawe propozycje piosenek, zarówno tych znanych jak i nowych. Ponadto są do nich dołączone teksty i nuty oraz niezwykle urocze rysunki, które cieszą oko najmłodszych. Co najważniejsze, książki są spójne i bogate w treść, ponieważ umieszczone są również opisy świąt oraz szczególnych dni w roku. Dzięki temu możemy poszerzyć swoją wiedzę, nie tylko muzyczną. Od momentu, kiedy sięgnęłam po pierwszą książkę zdążyłam nazbierać już sporą ich liczbę, ponieważ bardzo przydają mi się w pracy. Kiedy nie mam pomysłu na daną okazję lub okazuje się, że jest potrzeba prostych, ale nie banalnych propozycji repertuaru dla dzieci, zawsze sięgam po jedną z propozycji wydaną właśnie przez Martel. Jedna z moich ulubionych to „Kołysanki naszego dzieciństwa”, dobrze wydane i opracowane. Do każdej książki dołączona jest płyta z nagraniami (wprawdzie nie wszystkich piosenek, ale większości). Czytelnikom mogę polecić pozycje nie tylko muzyczne. Korzystam z bajek terapeutycznych (jestem również muzykoterapeutą), oraz „Rymowanek, rozbawianek”, które stosuję do nauki dykcji i ćwiczenia pamięci moich mini Studentów. Niektóry teksty są inspiracją do stworzenia improwizacji muzycznej lub udźwiękawiania postaci. Pod względem merytorycznym uważam, że są to ciekawe pozycje na naszym rynku edukacyjnym i mogą po nie sięgać również osoby bez przygotowania muzycznego, ponieważ nuty i opracowania są proste.Jako założyciel mini Akademii Muzyki polecam wszystkie książki Wydawnictwa Martel - zarówno te z piosenkami, jak i terapeutyczne. Myślę, że to zbiór niezbędnych pozycji na naszych półkach biblioteki domowej.

Patrycja Ciupa, mini Akademia Muzyki, WrocławWYDAWNICTWO MARTEL - Kochamy pomagać

Podziękiwanie_Pałac_Tłokinia-2 podziekowania-szkoły-podstawowej-w-ołoboku podziękowania-szkoła-podstawowa-jedelc
podziękowanie-wielka-orkiestra-świątecznej-pomocy podziekowania-w-imieniu-władz-wyższej szkoły-infomratyki-i-zarządzania-w-rzeszowie podziękowanie-festiwal-fizyk-on
dyplom-przyjaciela-dzieci podziękowanie-zespół-szkolno-przedszkalny-krypno podziękowania-szkoła-podstawowa-kamień
podziekowania fundacja podaj dalej podziekowania fundacja podaj dalej podziekowania fundacja podaj dalej

 

9788365222251 Kolorowanka Ptaki9788365222251 Kolorowanka Ptaki Bestseller

9788365222251
7.99PLN
9788367668873 Rysuję i zmazuję. Szlaczki9788367668873 Rysuję i zmazuję. Szlaczki Nowość

9788367668873
24.99PLN
e-katalog
Bezpieczne płatności
Zamów przez telefon
Darmowa wysyłka od

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?